Integracja Sensoryczna - SI
Integracja sensoryczna dotyczy prawidłowego przetwarzania bodźców sensorycznych. Obejmuje przyjmowanie i organizację bodźców wzrokowych, słuchowych, dotykowych, proprioceptywnych i równowagi. Zaburzenia integracji sensorycznej objawiające się trudnościami w przetwarzaniu wymienionych bodźców mogą powodować trudności w życiu codziennym, zdobywaniu umiejętności szkolnych oraz funkcjonowaniu w społeczeństwie. Terapia integracją sensoryczną pozwala poprawić przetwarzanie bodźców i poprawić organizację pracy mózgu. Terapia integracji sensorycznej jest przeznaczona dla dzieci np. z trudnościami z koncentracją, z nadmierną ruchliwością, ciągłym pobudzeniem lub ociężałością, nadwrażliwością na dotyk, z trudnościami w planowaniu zadań ruchowych, problemami w ubieraniu się, niepewnością podczas przemieszczania się po różnych fakturach podłoża i nieadekwatną siłą do celu działania(szczypanie, ściskanie).
Fizjoterapia dzieci starszych
*diagnostyka i terapia wad postawy
Diagnostyka wad postawy jest możliwa już w okresie poniemowlęcym. Wcześnie wykryta wada jest łatwiejsza do skorygowania, a efekty są szybciej widoczne, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą jak najwcześniej.
*diagnostyka i terapia wad stóp
Stopa jako fundament narządu ruchu jest podstawą prawidłowego funkcjonowania motorycznego człowieka, dlatego warto zadbać o nią już w okresie dzieciństwa. Monitorowanie stóp możemy rozpocząć od początku przygody z chodzeniem, kiedy stopa intensywnie się kształtuje.
*ocena rozwoju motorycznego dzieci
Prawidłowy rozwój fizyczny pozwala na swobodny rozwój dziecka w innych obszarach. Brak przeszkód motorycznych umożliwia poznawanie świata i rozwój umiejętności szkolnych. Odpowiedni dobór aktywności, zabawek i sposobu spędzania wolnego czasu może rozwijać motorycznie dzieci.
*fizjoterapia neurologiczno - ortopedyczna
Podczas terapii wyznacza się funkcjonalne cele, które ułatwią życie codzienne dzieci lub będą zapobiegać pogorszeniu życia pomimo postępu choroby. Odpowiednio dobrana fizjoterapia W fizjoterapii neurologicznej stosowane są metody neurofizjologiczne takie jak NDT Bobath, PNF, kinesiotaping oraz terapia manualna. Pozwalają one budować prawidłowe samodzielne odruchy postawy i biorąc pod uwagę możliwości oraz stan pacjenta usprawniają jego funkcjonowanie.
Fizjoterapia Niemowląt
Instruktaże prawidłowej pielęgnacji, zabawy adekwatnej do wieku i potrzeb rozwojowych, wspierania rozwoju przez pracę w prawidłowych wzorcach postawy i ruchu, doboru zabawek i aktywności stymulujących prawidłowy rozwój psychoruchowy i sensoryczny
Ocena rozwoju psychoruchowego i sensorycznego z określeniem potrzeb jego wspierania przez terapię i/lub zabawę
Terapia niemowląt z problemami rozwojowymi wg koncepcji metody neurofizjologiczej NDT Bobath ( neurodevelpmental tratment) oraz metody Integracji Sensorycznej.
Wsparcie terapeutyczne odpowiednio wcześnie – w wieku niemowlęcym przynosi wspaniałe efekty. Jeśli zatem obserwujecie u swoich dzieci niepokojące sygnały zapraszamy na konsultację fizjoterapeutyczną lub/i sensoryczną
Masaż Shantalla
Masaż stanowi przyjemne doznanie dla dziecka niosące za sobą mnóstwo korzyści takich jak pomoc w regulacji snu, poprawa trawienia, wyciszenie, podnoszenie świadomości własnego ciała, podniesienie odporności organizmu. Rodzice masowanych dzieci podczas masażu podnoszą pewność siebie oraz umiejętności w zrozumieniu komunikatów dziecka. Masaż stanowi naturalny sposób na poprawę więzi z rodzicem i jest jedną z najmilszych form wspierania rozwoju integracji sensorycznej w zakresie dotyku i propriocepcji.
Chustonoszenie
Noszenie dziecka stanowi naturalną część życia maluszka. Wykorzystanie chusty pozwala zapewnić fizjologiczną pozycję dziecka, a zwłaszcza kręgosłupa i bioder przy równoczesnej korzyści dla postawy osoby noszącej. Należy jednak pamiętać o zasadach dotyczących techniki oraz przeciwwskazaniach, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą przed rozpoczęciem chustonoszenia w kwestii doboru odpowiedniego wiązania.
Chustonoszenie
Noszenie dziecka stanowi naturalną część życia maluszka. Wykorzystanie chusty pozwala zapewnić fizjologiczną pozycję dziecka, a zwłaszcza kręgosłupa i bioder przy równoczesnej korzyści dla postawy osoby noszącej. Należy jednak pamiętać o zasadach dotyczących techniki oraz przeciwwskazaniach, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą przed rozpoczęciem chustonoszenia w kwestii doboru odpowiedniego wiązania.
Get a Quote
This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start editing the content.